Карибите на Грција- Лефкада. Неколку причини зошто да ја посетите Лефкада ова лето

од  |  0 коментари

Лефкада уште ја нарекуваат и Карибите на Грција. Таа е остров кој ги воодушевува своите посетители со егзотичните сини плажи и чистата морска вода. Поврзана со копното преку мал мост, Лефкада може да се пропатува со кола наместо фериброд.

Лефкада е одлично место за двојки, семејства како и групи на пријатели. Во Лефкада може да се пронајде забава за секого.Погледнете препорачани ноќни клубови, барови и плажи кои нудат одлична забава на следниот ЛИНК

Додека сте во Лефкада не заборавајте да ја пробате вкусната морска храна. За љубителите на брза храна, пица, традиционална грчка храна има голем број на локали каде може да се ужива во омилениот вкус.
Автентична глетка доживејте додека јадете грчка салата или каламари во Stelios.
ste
Доколку сте љубители на благото посетете го Rachi и уживајте во вкусна овошна панакота со грчко крем сирење. јо

Погледнете препорачани популарни места од посетителите за храна во Лефкада на следниот ЛИНК

Плажите во западниот брег на Лефкада се издвојуваат по својата одлична боја и импресивните пејсажи. Особено би ја идзвоиле Porto Katsiki, но и  Egremni и Kathisma кои морате да ги посетите доколку летувате на Лефкада ова лето.

eg

kathisma
Во рамките на островот, посетителите можат да ги посетат и местата кои изобилуваат со вегетација ( Nidri, Vassiliki, Sivota, Agios Nikitas), места со специјален карактер.
леф

Дали сакате да уживате во лето на Лефкада? 

Искористете ја одличната  First Minute понуда на Ариес Травел  за Лефкада и уживајте во одличен одмор по одлични цени со вклучен попуст.