Рецепт за ледено кафе за совршено ледено освежување

од  |  0 коментари

На топлото време разладете се со превкусно ледено кафе.
Доколку не знаете како да го приготвите еве неколку инструкции

  • голема лажица  ладно инстант кафе
  • 100 мл претходно подготвен сладолед од Elitte 
  • чоколаден прелив или прелив од карамела
  • неколку коцки мраз
  • шлаг за декорирањеЗапомнете откако ќе го направите кафето со ладна вода или млеко (се прави по избор), сладоледот се додава по матењето и откако сте ставиле коцки мраз во чашата каде ќе го послужите кафето.
    Вистински ледено ќе се освежите – испробајте !