На кои славни личности можете да наидете на одмор во Грција (видео)

од  |  0 коментари

Грција е омилена дестинација на туристи од целиот свет но и на многу славни личности .
Доколку паттувате во Грција ова леето можеби ќе наидете на некои од нив, па затоа прочитајте кои се нивните омилени дестинации.

1. Сара Џесика Паркер
На едно од нејзините интервјуа за VOGUE, звездата од култниот фил Сексот и Градот  изјави дека омилено место за одмор и е Грција. Таа е голем фан на традиционалната локална Грчка кујна, а заедно со својот сопруг познатиот актер Метју Бродерик обожава да ја посетува Кефалониа.

Извор: news.gtp.gr

Извор: news.gtp.gr

2. Том Хенкс
Том Хенкс не ја крие својаата љубов за Грчката култура а изјави и дека се чувствува како “110% Грк”, а можеби еден од фактите за Том за кој не сте чуле до сега е дека неговата сопруга Рита Вилсон има Грчко потекло од Antiparos кој почесто го посетуваат.

Извор: greece.greekreporter.com

Извор: greece.greekreporter.com

3. Анџелина Џоли
“Ја обожаваме Грција, тешко ни е кога доаѓа време за заминување…” . По снимањето на филмот Tomb Rider во  Санторини,  Анџелина заедно со незините деца и незиниот сопруг Бред Пит често ја посетуваат Грција, а посебна љубов имааат кон Миконос и Санторини.

4.Софија вергара
Софија по посетата на Миконос со поголемиот број на списанија сподели дека вљубена е во Грција и смета дека е најубавото место на Земјата.

5. Расел Кроу
Расел по посетата на Миконос на својот twitter изјави :  ” незнам како се случи да постојам 49 години на оваа планета а порано да не сум ги посетил Грчките острови . Прекрасни се . Поздрав Миконос! Ќе навратам повторно!”

6. Џони Деп
Иако потојано успева суптилно да се скрие од будното око на медиумите и папараците , Џони неодамна изјави дека ужива во посетата на Миконос и санторини за време на празниците.

7. Кејт Хадсон 
Кејт е љубителка на Скијатос и Спорадите

8. Роберт Дениро и Џон Траволта 
Овие два славни пријатели неколку недели поминаа во крстарење на Грција . Вљубеници се на Миконос и Скијатос.

9. Шакира и Пике
Познатата пејачка и фудбалерот за свој летен одмор ги избраа островите Санторини и Миконос.

10.Кристиано Роналдо
Крит е местото каде Кристијано Роналдо летуваше пред неколку години. Можеби ќе го видите на некоја од плажите и оваа година…

11.Џерард Батлер
По улогата на Леонидас во славната ”300ста”, Џерард почесто ја посетува Грција. Дури и изјавувува јавно дека се чувствува како Грк и самиот.

12. Монија Белучи
Италијанската актерка обожава да летува на Парос

13. Дејвид и Викторија Бекам 
Овој славен пар почесто ја посетува Грција. Последен пат регистирани биле во луксузен хотел  Pylos во Messinia.

14. Риана 
Каде мислите дека летува Риана?
Незината слика на одмор во Крит стана летен хит на незиниот Instagram профил со над 12 .000.000 следбеници ширум светот

15. Стивен Спилберг
“Грција е земја со неверојатна природна убавина и неверојатни луѓе. Задоволство и чест ми претставува секоја посета тука .”

16. Џон Бон Џови
Во последните 4 години, познатиот пејач Грција ја посетил 4 пати. Омилени места му се : Атина, Миконос, Крф, Кефалониа и Итака.

17.Леонардо Дикаприо
”Грција го одзема здивот, ова ее едно од најубаввите места кое сум го посетил до сега, поседува богата култура, вкусна храна, историја и славно минато”.

18. Мадона
Мадона воодушевена од убавините на Итака реши да си купи и свој дом. Не е тајна дека често ги избира Грчките острови за свои дестинации во леето. Во 2010 фотографирана е на Миконос аа наредните години на Родос.

19 Ричард Гир
Најдобриот амбасадор на Патмос е Ричард Гир. 17 години по ред актерот го посетува овој остров, кажува дека му е омилено место за медитација и планира да купува и свој имот.

20. Џулија Робертс 
На љубовта кон Патмос на Ричард Гир му се придружува и Џулија Робертс.

21.Шон Конери
легендарниот Џејмс Бонд поседува своја куќа во Порто Хели

22.Кетрин Зита Џонс и Мајкл Даглас
Атина, Закинтос, Кефалониа се едни од омилените дестинации на оваа славна двојка

23. Брус Вилис
Парос и Крф се омилени дестинации кои Брус често ги посетува , Крф како што кажува и самиот е иделаното место за одмор кое го заробило неговото срце и за таа цел купил и свој дом на островот.

Погледнете го следното видео…

Извор: https://www.ellada365.com/blog/118-30-celebrities-show-you-how-to-love-greece.html