Стара руска метода за елиминирање на стрес со помош на ловоров лист

од  |  0 коментари

Со помош на оваа едноставна метода можете да го елиминирате стресот и негативната енергија од својот дом но и од себе.

526409730453c1846a05c9642b15198bЗа да се почувствувате моментално подобро во овој ист момент потребен ви е само еден лист на ловор кој веруваме дека сите го имате во својот дом и го користите во својата кујна.
Современиот начин на живот и општеството постојано наметнуваат стрес и напнатост.
Помогнете си со оваа билка од Медитеранот за помалку од 5 минути.

Рускиот научник  Gеnаdiј Маlаhоv, открива дека ловорот ослободува неверојатна количина на стрес од нашиот организам.
Се што треба да направите е да запалите сув лист на ловор во пепелник. Излезете од происторијата на 10 минути и вратетете се . Ќе забележите поинаква атмосфера, ќе се опуштите и ќе почувствувате пријатен опуштувачки мирис кој ќе обезбеди позитивен проток на енергија и ќе го смири вашето тело и дух.