Брзи и лесни смути за подобра повитка линија

од  |  0 коментари

Размислувате што да изберете да јадете и пиете а тоа да не влијае врз вашата добра линија?
Еве неколку вкусни предлози за смути рецепти кои ќе придонесат за вашата витка линија
Само изблендирајте и имате грст свежина

1 Смути
– 2 лажици овесни снегулки
– 3 јагоди
– 10 парчиња замрзнато грозје
– кељ

2 Смути
– замрзнато шумско овојше
– јаболко
– чиа семе
– половина замрзната банана
– 10тина бадеми
– кељ

3. Смути
– спанаќ
– чиа семе
– јаболко
– шумско овошје
– суво овошје

4. Смути
– портокал
– лимон
– ќељ
– јатки
– малини
– крушка

5. Смути
– брусница
– манго
– 2 лажици овесни снегулки
– јатки
– банана
– спанаќ
За 6тото смути направете комбинација помеѓу првото и третото смути

Овие смути се одличен избор за појадок, богати се со свежо овошје и зеленчук и ќе ви дадат енергија и чувство на ситост во текот на денот.