Фреш од манго и јаготки

од  |  0 коментари

Летните, сончеви, долги и топли денови се создадени за освежување со ледени овошни безалкохолни коктели. Освежете се со Фреш од манго и јаготки.

Состојки:

  • 300 g сецкани јаготки
  • 1 ситно исецкано манго
  • 2 лажици мед
  • 1 чаша сок од портокал
  • 1 литар Sprite

Подготовка:

  1. Ставете ги во блендер јаготките, мангото, медот и сокот од портокал. Блендирајте се додека смесата не се изедначи.
  2. Ставете ја смесата во фрижидер во затворен сад да се излади
  3. Наполнете 1/3 од чашата со смесата и додадете мраз и Sprite
  4. Измешајте

За уште поголемо уживање и освежување ви предлагаме да користите Ladna Juicy сок од портокал.

3