Фреш со лубеница и праска

од  |  0 коментари

Пробајте го овој вкусен пијалок направен од лубеница и сок од праска. Освежителен, здрав и лесен!

Состојки:

  • Исецкана лубеница
  • 1 чаша сок од праска
  • Вештачки засладувач (Стевиа)
  • Сок од пола лимета
  • Коцки мраз
  • Газирана вода со вкус на лимон

Подготовка

  1. Во блендер ставете ги лубеницата, сокот од праска,вештачкиот засладувач, сокот од лимета и мраз
  2. Сервирајте го во чаша со мраз и додаете од газираната вода со вкус на лимон
  3. Декоријате го со парче свеж лимон
  4. Уживајте!

За уште поголемо уживање и освежување ви предлагаме да користите Ladna Juicy сок од праска.

2