Погледнете кои се 10-те најчудни и најскапи работи продадени преку интернет.

од  |  0 коментари

Од неколку десеттици илјади па се до милион евра! Толку чинеле некои од најчудните работи кои луѓето ги продавале преку интернет. На списокот се најдоа гума за џвакање, чипс па дури и визит карти.  Но ќе почнеме со ред….

KSI-Secure-Online-Transaction

1.Животот на Ијан Ашер кој што чинеше 268.000 евра

Еден човек на аукција го ставил цел свој живот односно се што имал створено, како последица на тоа што жената го оставила!

ian

2.Безбол картица- 1.53 милион евра

Оваа картица е стара 102 години, а првобитно одела како составен дел на пакување од цигари.

kart

3.Фустан направен од т.н. ,, кинески гумици– 239 000 евра.

Овој фустан е направен од 20.000 шарени гумици, а тоа привлече огромно внимание. Креативноста на оваа девојка баш и се испатила.

loom11jul14-488200

4.Bini Bejbi-105.000 евра

Многу ретки плишани мечиња, кои се појавија веднаш после смртта на принцезата Дијана. Неодамна млад брачен пар случајно се збогатил со купувње на ова плишано мече.

meda

5.Карта за меден месец

Овој среќен/несреќен човек кој  го напуштил жената пред самата свадба, а тој се снашол и поставил оглас на e-bay и го продал истиот аранжман за 12.000 евра.

thinkstockphotos-481025779

6.Шеширот на принцезата Беатрис- 115.00 евра.

 Иако е продаден за ова цифра, принцезата ги донира сите пари во добротворни цели.

7.Грутка јаглен-13. 500 евра

Ова  не е обично парче јаглен!!! Ова парче јаглен е извлечено од остатоците на Титаник, а е продадено на аукција за 13.500 евра.

8.Визит карта -65.600

Се работи за визит карта на човек вработен во Apple, тој станал многу познат само поради фактот што неговото име е : Sam Sung!

9.Гумата  за џвакање на Бритни Спирс- 19.500 евра

Дамнешната 2004 година, еден од нејзините фанови забележал  како Бритни ја плукнала гумата која што ја џвакала на еден настап во Торонто и успеал да ја земе. Колку и на прв поглед оваа ви изгледа гадно, тоа испаднало како одличен бизнис потег.

10.Еден џипс- 10.000 евра.

Што можеме да кажаме освен дека се работело за малку подолг џипс од вообичаените!

 

 

Извор: занимливост на денот.