Prefer парфем мистови- совршено мирисно лето

од  |  0 коментари

Prefer парфем мист содржи исти парфемни масла како и самиот парфем, само во помала концентрација. Пакувањето е значително поголемо па ваѓата омилена мирисна нота можете да ја нанесете неколкупати дневно. Мирисот на телото ќе биде нежен и дискретен а кожата хидрирана и негувана.
13820693_10207732211196376_707339806_n
Предности на Prefer мистовите:
– Обогатен е со AloeVera гел и пантенол кои интензивно ја хидрираат кожата и содржат висококвалитетни парфемни масла
– содржат висококвалитетни парфемски масла
– мирисот долго се задржува на кожата
– погоден е за сите оние кои сакаат дискретен мирис на кожата
13820576_10207732211356380_352914381_n
OCEAN OF LOVE, женствен и неодолив со ноти на зелена мандарина, воден јасмин и ѓумбир

DEEP MISTERY , привлечен и елегантен со ноти на лотос, магнолија , мошус и нар.
13815142_10207732211276378_1313817722_n
SWEET DESIRE опоен и префинет со ноти на црна рибизла и ирис во комбинација со ванила и цвет наа портокал .

PURE FANTASY заводлив и освежувачки со свежи ноти на јаболка и кедар во комбинација со бела роза , јасмин и бамбус.

DREAM PASSION гламурозен и сензуален со ноти на лотос, бамбус и крушка.