Рециклирајте ги старите фармерки во ултра модерни шорцеви за ова лето

од  |  0 коментари

Старите износени фармерки можете да ги рециклираате во ултра модерни шорцеви ова лето.
Се што ви е потребно е опрема за шиење, стари фармерки неколку додатоци и креативност.
Дополнителен совет: доколку имате темни фармерки а сакате да ги избелите во посветли шорцеви не грижете се и 1 капачка со избелувач измешана во шишенце со вода со пупица рамномерно испраскајте ја врз исечените фармерки и оставете ги до 2 часа на силно сонце . Потоа добро исперете ги фамрерките.

Доколку не сте фан на избелувачите искористете малку понеабразивен и поприроден начин за избелување: искористете сок од два лимона и едно пакетче сода со едно капаче вода. Со мешавината испрскајте ги фармерките и оставете ги на сонце. Кога ќе ја добијат посакуванаѕа белина  исперете ги .