Шприцер од ананас со три состојки

од  |  0 коментари

Денес ви претставуваме многу вкусен коктел за кој се потребни само три состојки, но толку е вкусен и освежителен што ќе посакате да го пиете секој пат кога ќе сте жедни.

Состојки:

  • 2 чаши сок од портокал
  • 1 чаша сок од ананас
  • Минерална вода
  • коцки мраз

Подготовка:

  • Ставете го сокот од портокал и ананас во бокал и добро измешајте
  • Ставете мраз во чашите и наполнете ја околу 2/3 со измешаниот сок од ананас и портокал
  • Остатокот од чашата дополнете го со минерална вода
  • Сервирајте!

За уште поголемо освежување ви препорачуваме  да искористите Природна минерална вода од Добра Вода.