SLC 3D Eyelash Маскара со 3D ефект и 300% зголемени трепки во рок од 30 секунди!!

од  |  0 коментари

SLC 3D Eyelash Mascara

Моментот кој жените долго го очекуваа. Отсега, немора да ставате вештачки трепки или да правите третмани за надградба на влакненца. Ние ја имаме совршената револуционерна маскара која е 100% природна и безбедна за здраво продолжување на трепките.

ПРИРОДНА ФОРМУЛА СО ВИСОК КВАЛИТЕТ

SLC 3D Eyelash Маскара со супер четка за тродимензионален ефект и поголем волумен на трепките!!!

Совршена комбинација од гел маскара и природни влакна кои веднаш ги продолжуваат вашите трепки за 300%.

За помалку од 30 секунди двојно се зголемува должината, густината и дебелината на трепките.

100% природно, безбедно и здраво продолжување на трепките.

SLC 3D Eyelash Mаскарата  е најдобра водоотпорна маскара која вашите трепки ги прави погусти и подолги и ви дава романтичен и заводлив изглед.  Ова маскара има долготраен ефект кој ќе ве импресионира.

Нешто ново и возбудливо! Високо квалитетна маскара во  луксузно пакување.

 

Придобивки:

 • Специјална формула која овозможува зголемување на должината и дебелината на трепките, правејќи да изгледаат погусто и природно
 • Дава брз ефект. За помалку од 30 секунди двојно ја зголемува должината, густината и дебелината на трепките
 • 100% природно, здраво и безбедно продолжување на трепките
 • Дава беспрекорен изглед кој трае.
 • Се состои од две посебни шишенца. Едното е гел маскара, а другото ги содржи влакната кои го даваат 3D ефектот и поголем волумен
 • Влакната се 100% природни
 • Водоотпорна, хипоалергенска, нетоксична и без парабени

Штом еднаш ќе ја пробате оваа маскара веднаш ќе стане вашиот омилен козметички производ

TRANSPLANTING GEL – ГЕЛ МАСКАРА

ПОЛИМЕРИ, ВИТАМИНИ  И ЦВЕТНИ ЕКСТРАКТИ

Гел маскара е специјално дизајнирана, високо квалитетна формула која им дава совршен изглед на вашите трепки преку целиот ден.

Гел маскара содржи:

 • Четири полимери кои им ја обезбедуваат потребната влажност на вашите трепки
 • Витамин Б5 кој ја одржува влажноста и витамин Е кој ги храни вашите трепки
 • Цветен екстракт Chamomilla кој има антиоксидативно дејство

3D NATURAL FIBER – МАСКАРА СО 3D ПРИРОДНИ ВЛАКНА

ЗА ПОГОЛЕМ ЕФЕКТ НА ГЕЛ МАСКАРАТА

100% природни влакна, како природни трепки  кои не даваат несакани ефекти

 • Овие природни влакна брзо се сушат и значајно го зголемуваат ефектот на 3D гел маскарата  без да ја апсорбираат
 • Овие влакна содржат Коензим  Q10 и природни екстракти кои  ги прават трепките погусти и помазни

Употреба:

 1. Нанесете тенок слој на трепките од гел маскарата
 2. Веднаш потоа нанесете од шишенцето со природни влакна
 3. За подобар ефект нанесете уште еден слој од гел маскарата

Совет:  За подобар ефект направете ги чекор 1. и чекор 2. на едното око (нанесете тенок слој од гел маскарата, па нанесете од природните влакненца). Потоа на другото око направете го истото. Чекор 3. (Нанесете  повторно од гел маскарата).

Резултатите се веднаш видливи

Важни информации:                                                                                                                                            

Ако имате некоја иритација на очите или сте алергични на некоја од состојките консултирајте се со вашиот лекар или фармацевт. Чувајте го вон дофат на деца.