Тајната на Кипарските жени за редуцирање на брчките околу очите

од  |  0 коментари

Ние жените кога и да размислуваме за следниот роденден имаме грижи за изгледот на кожата, појавата на брчки и тешко ни е да ја прифатиме нивната појава по 25 тата година од животот. Колку и да звучи страшно, брчките се дел од животот на секоја жена, па и маж откако се навршуваат 25 години, без разлика дали станува збор за мимични брчки, брчки кои се појавуваат од пушење на цигари, па и брчки од стареење на кожата. Пребарувајќи решенија за брчки наидов на еден одличен рецепт кој вистинси делува кога станува збор за добивање на помазна текстура на кожата околу очите и редуцирање на подуеноста на подочниците па и затегнување на областа околу очите.
Станува збор за Кипарски рецепт за домашна крема со повеќе видови на масла. Кипарските жени есенцијалните масла ги имаат во изобилие.

Да не должам, оваа комбинација на масла ќе ви помогне да изгледате подобро за само една недела користење по два пати дневни минимум со мало масирање околу областа на која ја нанесувате комбинацијата. Не заборавајте да ја ставите во контејнер со капаче, по можност од најблискиот маркет набавете си празно пакување за шампон или кондицонер во големина за патување.

Ова се клучните масла кои се потребни за борба со брчките:

– Витамин Е масло– ја остранува штетата која е предизвикана од слободни радикали, ја зголемува продукцијата на колаген, го поддржува растот на нови клетки на кожата и ја забрзува регенерацијата на клетките. Добро е да се користи за нега на тело, лице, а е и составен дел од голем број на креми и средства за борба со целулит и сува кожа.
– Масло од лаванда– ја намалува инфламацијата на кожата и ја негува сувата кожа
– Рицинусово масло
– Масло од кокос