Во потрага по совршената венчаница…

од  |  0 коментари

Пронаоѓањето на совршената венчаница е сон на секоја невеста.
Многу често кај невестите се јавува дилемата дали да изнајмат, сошијат, или купат венчаница, одговорот на оваа дилема не е едноставен, меѓутоа за да не си создавате дополнителен стрес следете го иницијалниот инстинкт и пробајте неколку венчаници за да видите која форма најмногу ви одговара и тргнете во потрага или пак веднаш започнете со шиење.
memory-272
Доколку размислувате каква венчаница да изберете ние би ви ги препорачале MyWedding – реномирано ателје за венчаници лоцирано во Битола, а воедно и едно од најдобрите во нашата држава.

MyWedding во своето ателје ги креира најубавите венчаници по нарачка на своите драги невести, а врши и изнајмување на готови венчаници. Уникатниот дизајн е она што ја прави една невеста посебно убава, затоа изборот на аксесоари направате го во согласност со изборот на венчаницата и незиниот стил.

Моделот Симона ја облековме во еден од поновите модели на рачно изработени венчаници  со богата луксузна чипка,  на My Wedding за да ви доловиме дел од креативноста на младата дизајнерка Елена Талевска- воедно и сопственичка на студиото.
memory-309
симона 3
Изборот за идеална венчаница никогаш не бил полесен затоа ве советуваме да ги посетите.

Погледнете дел од прекрасните млади невести облечени во венчаниците на My Wedding:

Официјална My Wedding Facebook страна/профил : https://www.facebook.com/vencanici.mywedding

Партнери:
Одело: Linkesti  https://www.facebook.com/linkesti.bitola?fref=ts
Шминка: Силвана Здравковска  https://www.facebook.com/silvana.malo?fref=ts
Невестинска фризура: Viola Beauty  https://www.facebook.com/violabeautycentar?fref=ts
Локал: Бела Куќа