13 Хорор филмови кои треба да ги погледнете со вашата драга

од  |  0 коментари

Во духот на продолжениот викенд  на Ноќта на вештерките ние ви нудиме предлог хорор филмови кои треба да ги погледнете со вашата драга. Звучи најмалку романтично гледањето на хорор филмови заедно со вашата драга? Ние сметаме дека е  најромантично и посебно искуство гледањето на хорор филмови во друштво на вашата понежна половина поради тоа што овие филмови ви нудат предност- ќе добиете многу повеќе прегратки од неа кога ќе наиде некоја страшна и неизвесна сцена на екранот, а таа по тоа искуство ќе добие некоја посебна сигурност – заштитничка од ваша страна. И ќе бидете незиниот херој а и ќе се зближите повеќе, а што е најважно потребно е сето тоа да го проследите низ еден добар филм. За таа цел ви ги нудиме следните филмски предлози  кои освен добра приказна нудат и мистерија, страв и трепет на моменти :

1.  Sleepy hallow

Sleepy_hollow_ver2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Psycho

hitch-psycho-composite_6602

 

 

 

 

 

 

3. Silence of the lambs

silence_of_the_lambs_fan_poster_by_crqsf-d72k3ps

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.The Cabin in the Woods

the-cabin-in-the-woods

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.The conjuring

11173945_det

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Rosemary’s baby

MV5BMTQ3OTI5NzIzNF5BMl5BanBnXkFtZTgwNTc4NTQ0MTE@._V1_SX640_SY720_

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7. The Exorcist

the-exorcist-1973-original-movie-poster1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. The sixt sense

download

 

 

 

 

 

 

9. The Ring

ring

10. The Dark Water

MV5BMzkyMzkzNDYwOF5BMl5BanBnXkFtZTcwMjg3MzAzMQ@@._V1_SY317_CR5,0,214,317_AL_

11. Orphan

MV5BMTU0NjQzNjg2Nl5BMl5BanBnXkFtZTcwNzc3NzA0Mg@@._V1_SX214_AL_

12. The Uninvited

81WdJjw5MrL._SL1500_

13. Halloween

MV5BMTY0Nzk0NTk2OF5BMl5BanBnXkFtZTcwNjQ3NTk0MQ@@._V1_SY317_CR3,0,214,317_AL_