Хотелска соба која што чини 40.000$ за ноќ

од  |  0 коментари

За оваа сума на пари секако дека нема само да преспиете во овој прекрасен хотел,имате уште многу други можности. Кои што ќе направат да се чувствувате како ѕвезда или можеби претседател на некоја од најмоќните држави….

download

Дали некогаш сте се замислиле дека спиете во хотелска соба која што чини ни повеќе ни помалку, него 40.000$ за само една ноќ?  Не сте?  Па тогаш сигурно и не сте знаеле дека постои хотел кој наплатува ваква шокантно висока цена како хотелот ,,Four Seasons”  во центарот на Нујорк за ноќевање во својот penthouse (апартман)! Но бидете сигурно во едно дека во Нјурошкиот ,,Four Season” кој што се наоѓа во непосредна близина на  Central park , за тие неколку илјади долари не добивате само ноќевање ,па така добивате на располагање и личен батлер, Rolls-Royce со приватен шофер и личен тренер кој што ќе се погрижи да тренирате и секако, да ви наплати уште некој долар.

four-seasons-new-york-lobby

Но не грижете се, во собата имате и мала библиотека која што има зачудувачки голем број на книги, а можете  комфорно да седите во фотелји од ,,златни алигатори’’

Погледот е единствен и ви пружи глетка на прекрасниот Централен парк, и со оглед на тоа што апартманот се наоѓа на една од највисоките згради во Нујорк бидете спокојни барем никој нема да може да  ви врви покрај прозор и да ве гледа.Ве интересира што е направено од злато, еве сега ќе ви откриеме, теписите во спалната соба се изработени со шари (во вид на насоки) од 24 каратно злато. И да ќе спиете на душек рачно изработен во Шведска.

Four_Seasons_Hotel_New_York_Ty_Warner_Penthouse_7

Од купатилото ќе имате поглед на прекрасниот Central park. Мијалниците се направени од рачен кристал, а кога сакате хидротерапија не грижете се, пропратена е со посебна музика.

Се во оваа соба е така осмислено секој момент да ве потсетува дека само што сте платиле 40.000$ за да видете дека во купатилото немаат златни славини, и дека птиците не за џабе летаат толку многу високо. Но во едно бидете сигурни ова е вистинското место да се подигне сопственото его!

https://www.youtube.com/watch?v=CPusyVqseS4