Рецепт за напиток за забрзување на метаболизмот

од  |  0 коментари

Овој денешен рецепт е одличен за намалување на чувството на подуеност во стомакот, за забрзување на метаболизмот и регулирање на тврдата столица.

По само една недела по една шолја од овој напиток, сакото од стомакот започнува да го снемува.
Напитокот се подготвува од една лажица ким и една шолја топла вода.
Напитокот се остава да остои 15 минути со поклопен капак. Се пие 30 минути пред секое јадење или пак мин 1 дневно.