Со JEUNESSE останувате засекогаш млади

од  |  0 коментари

Да се биде млад е нешто што го имаат само младите и што го ценат и постарите.

Jeunesse не е стара приказна за нега на кожа и додатоци во исхраната.

Jeunesse е глобална компанија која им помага на луѓето во остварување на полн потенцијал за помлад изглед, здрав живот, како и прифаќање на начинот  на живот. Jeunesse   ја   комбинира   модерната   наука   за   производство   на   врвни производи кои го забавуваат процесот на стареење и го враќаат одмладениот изглед  и  сјај.  Фокусирајќи се  на  здравјето,  долговечноста  и  ре енерација  на клетките можеме да им помогнеме на луѓето да уживаат во животот, со подмладен изглед кој трае и непрекинува.

LUMINESCE™ SERUM

Користејќи ја последната достапна ексклузивна патентирана технологија LUMINESCE™ cellularre juvenation serum (Клеточен серум) е производ за подмладување кој остава силен впечаток како прв anti-aging производ кој не наликува ниту на еден друг.

Овој свиленкаст серум содржи најголем процент и концентрација на фактори на раст (повеќе од 220) кои се заслужни за супер обнова на клетките, а е произведен од мастите на зрели матични клетки.

Со нанесување на серумот на површината на кожата, со факторите на раст односно со хемиска комуникација со надвор, стимулираме длабинска обнова и регенерација на клетките одвнатре.

Предности

 • Поддржува подмладување на клетките
 • И помага на кожата да го врати блескавиот и сјаен тен
 • Минимализира појава на фини линии и бори
 • Го освежува колагенот и еластинот
 • Помага во одржување на масна текстура на кожата
 • Поддржува младешка    цврстина    на кожата
 • Сосема природен,  хипоалерген  и  без парабен

 

Употреба:

После чистењето на лицето со емулзијатa за чистење, нанесете мала  количина  од серумот (едно до две стискања од пумпата) на врвовите од прстите па потоа лесно со кружни движења измасирајте го на лицето и вратот.

Користете  го  два  пати  на  ден,  наутро  и  навечер  пред  дневната,  односно  ноќната крема. „Младоста е среќна затоа што за неа од денес постои иднина“

LUMINESCE™ daily moisturizing complex – Дневна хидратантна крема.

Извонредна дневна хидратантна крема за лице со  сериозни предности  и  резултати  во  борбата против прераното стареење и борите.

Состојките  како што се екстракт  од јаболко, леќа и лубеница се заслужни                      за     длабинската     клеточна      хидратација     додека екстрактите   од   црвени   и   зелени   алги    ја   задржуваат   потребната   влажност   и еластичност на кожата.

Патентираниот   LUMINESCE™   комплекс   со   фактори   на   раст   кои   ја   освежуваат функцијата на клетките со цел остварување на младешки изглед.

Предности

 • Осигурува инстантна 24-часовна хидратација на кожата
 • Ја намалува појавата на фини линии и бори по само два часа
 • ESPF 30 природно ја штити кожата од изложување на штетните UVA/UVB зраци
 • Содржи ексклузивно патентирана формула произведена од зрели матични клетки од повеќе од 200 човечки фактори на раст кои поддржуваат природен процес на обнова на кожата.
 • помага во одложување на процесот на стареење охрабрувајќи ги клетките и кожата да се обноват и подмладат.
 • Осигурува природна  хидратантна  бариера  кога  спречува  дехидратација  на кожата.
 • Брзо се упива во кожата

Употреба:

Откако сме го измиле лицето со емулзијата за чистење, се нанесува мала количина на дневна крема на врвовите на прстите и со кружни движења се масира на лицето и вратот. За најдобри резултати користете го после Luminesce серумот.

Младоста ги презира последиците и во тоа е нејзината сила“ Kомбинирајќи  ја  технологијата  и  стручностa  на  познатите  доктори- дизајнирана е моќната LUMINESCE™ advanced night repair-ноќна крема која работи додека Вие спиете.

Оваа многу богата ноќна крема ја корегира минатата нанесена штета на Вашето лице и исто така спречува појава и знаци на прерано стареење.

Ја  поддржува  кожата  во  својот  личен  механизам  на  одбрана  и  ја зајакнува за во иднина. Моќните  витамини  и антиоксиданси ги  штитат  клеточните мембрани од штетното дејство на слободните радикали при што длабински ја збогатува и опоравува во текот н ноќта.

Предности:

 • Ја зголемува интраклеточната хидратација за 85% за само две недели
 • Ја намалува појавата на фини линии и бори по само два часа
 • Заштити од    штетното    дејство    на   слободните   радикали    со LUMINESCE™ витаминскиот комплекс за кожа.
 • Го надополнува колагенот и еластинот со фактори на раст од матични клетки.
 • Ја намалува појавата на старечки пеги и го изедначува тонусот на кожата.
 • Ја зголемува цврстината и еластичноста на кожата

Употреба:

После миење на кожата со емулзијата за чистење, нанесете мала количина ноќна крема на врвовите на прстите и со лесни кружни движења измасирајте го лицето и вратот.

За време на младоста треба да се изделка стап на кој би се ослонувале во староста..“

LUMINESCE™ youth restoring cleanser емулзија за чистење на лице

Ова е првиот чекор во Luminesce системот за нега на кожа.

Овој освежувач на младоста ги чисти и детоксифицира клетките длабоко   во   кожата   и    ја    подготвува    за    останатите    третмани во Luminesce системот за подмладување.

Внимателно формулираните состојки ги задржуваат хранливите материи и влажноста при обновата на клеточниот процес.

Лесната  формула  во  вид  на  емулзија  прави  нежен  пилинг  и  ги отстранува токсините без да ја суши кожата а воедно не остава масни траги.

Употреба:

Измасирајте мала количина на влажна дланка додека не се формира лесна пена. Со кружни движења лесно истријте го цело лице и фокусирајте се на подрачјето околу очите, носот и челото. Измијте го лицето со вода. Користете го при секое нанесување на било кој од останатите производи од Luminesce системот за нега на лице.

LUMINESCE™ essential body renewal – крем за тело. Уживајте во младешките предности на  LUMINESCE™.

Овој есенцијален лосион за кожата на телото ја снабдува со потребната влажност и придава значајно внимание на клетките. Ги   нахранува,   обновува   и   омекнува   сите   типови   на   кожа,

посебно нејзините најгруби и суви делови како лакто, колено и пета. Луксузната, но нежна формула ја нахранува жедната кожа со влажност при што процесот завршува на клеточно ниво и воедно ја поддржува клеточната обнова.

Предности:

 • Длабоко ја хидратизира при што ја негува и омекнува кожата
 • Ги подмладува клетките и овозможува подобар тонус и еластичност
 • Штити од слободни радикали и останати амбиентални штети
 • Го изедначува    тонусот     и     го     прекинува     фотостареењето      (стареење предизвикано од штетните UVA/UVB зраци)
 • Стимулира микроциркулација
 • Го забрзува телесниот процес на самолекување
 • Видливо ја  опоравува  сувата  и  оштетена  кожа  и  ги  ублажува  надразнетите подрачја

Употреба:

За најдобри резултати измасирајте го телото со лосионот  после  капење  или туширање кога кожата е најрецептивна на хидратација.