Ara- бренд кој ќе биде вашата инспирација за обувки за оваа сезона

од  |  0 коментари

Повеќе од 6 децении ara е бренд кој се залага за атрактивен дизајн, врвен квалитет и чевли кои совршено одговараат на сечија нога .  Аra се развика како семејна компанија низ целиот тој период  со продавници и дистрибуција низ повеќе светски метрополи.
Доследна на своите принципи, на одржливост како и на поставување на најновите  модни трендови секоја нејзина колекција ги отсликува и исполнува очекувањата на потрошувачите. Со повеќе од 4,000 вработени ширум светот брендот ara секогаш е доследна на својот квалитет и одржување на довербата на своите потрошувачи со добро познатиот ara квалитет.

Доколку сте љубители на обувките на овој бренд тогаш најновата колекција достапна во продавниците на Peko ќе ги задоволи сите ваши очекувања кога станува збор за стилски обувки и удобност.
Ова е дел од нивната овогодишна колекција за сезоната пролет –лето. Толку многу различни стилови и толку многу различни избори за секого.
Од чевли на висока потпетица, лежерни тренди патики, машки обувки па се до модерни сандали – ara се погрижи оваа сезона да ги задоволи очекувањата на своите потрошувачи.


Патики – патиките со металик нијанси ќе останат хит и модерен избор во текот на целата година. Па доколку се одлучите да изберете модел во тој стил, добро е да ве потсетиме дека цела оваа година ќе биде година на металните нијанси.

Машки обувки – ara не само што произведува широк асортиман на женски обувки, позната е и по своите линии на машки обувки под заштитниот печат ara men

Сандали, дали има некој кој не ги обожава?
Се комбинираат со секаква гардероба а одлично ќе го надополнат вашиот стил во секоја комбинација ова лето:


Дали го пронајдовте својот фаворит?
Доколку веќе ја рбудивме вашата имагинација со нашиот избор, тогаш ве покануваме да ги посетите продавниците на Пеко и да погледнете како омилениот модел ќе го надополни вашиот стил.