Какви модни трендови за мажи и жени не очекуваат во 2015 година?

од  |  0 коментари

Сите вие кои ја следите модата и нетрпеливо очекувате да видите што ќе биде ин во следната сезона, го читате вистинскиот напис. Трендвите најчесто нетрпеливо се очекуваат за да се донесат први од некого, затоа што следбениците најмногу му се восхитуваат на водачот. Сакате да бидете водачи на новите модни трендови? Еве што треба да знаете за модните трендови во 2015 година.

2015 е година на враќање на ’70 тите што подразбира враќање на плишот, отпревртената кожа, принтовите  но и  Хипи изгледот.

Мода за Жени

Фустан кошула било да е под колена или над колена, во пруги или еднобоен  се враќа во мода.

fustan kosula

 

Жолта боја. Пред да ја одбиете оваа понуда со изреката “жолто не ми седи”, тогаш потребно е да изберете нијанса на жолто што одговара на вашиот тен (подтон) на кожа, и да жолтата боја му оговара секому па и вам.

zoltoКоцки, се од фустани, кошули, сакоа, сукњи и палта се ќе биде во знакот на големите коцки.

kocki

Црно-бело. Оваа комбинација веќе ни е добро позната и класична, меѓутоа оваа година ќе биде во знакот на црно-белата комбинација преку интересни текстури, шеми и силуети.

crno i belo

 Транспарентност во ретро стил во коцки, везови и прозирна чипка.

mesh_and_sheer_trends_spring_2015_milan

Се на едно рамо. Во текот на пролетта повторно ќе оживее трендот на фустани, кошули и блузи на едно рамо.

edno ramo

Нешто старо и нешто ново како спортски минимален шик, чевли на предна платформа, рамни чевли и рамни патики, штикли и сандали со врвци и враќање кон 70 тите.

Sporty-Minimalism

 

Бело на бело. Се во бело е тренд кој ќе бде дефинитивен погодок за 2015 година.

embedded_white_on_white_Best_Spring_2015_Trends_from_New_York_Fashion_Week

Плиш и отпревртена кожа. Припремете се за овие материјали затоа што ќе завладеат во цела 2015 година и ќе ги гледаме на секое модно парче од облека, чевли, чанти и аксесоари.

milnba

Мода за Мажи

 Бела облека. Белата боја ќе преовладува кај машката гардероба доста оваа 2015 година. Се од кошули, џемпери, палта, сакоа, и панталони, не заборавајте барем да купите барем некое бело парче оваа сезона.

white

 

Пастелни бои како бежови, ментол, кремови, небесно сини и нежно гриави тонови се во тренд кај машките панталони, палта и кошули. Неутралното останува модерно и оваа сезона.

pa

 

Костими во силни бои.

kostimi

 

Апстрактни машки маици и палта со 3Д шари,написи, лица и дезени ќе бидат во тренд ова лето и есен.

apstrakst

 

Авиатичарско “Bomber jacket” палто.

bomber

 

Дезени на палта со 3Д ефект.

3d