Совети за есенски маникир за вашите нокти

од  |  0 коментари

Не постои девојка која не сака да има средени нокти во било кое време и која би се чувствувала помалку самоуверено доколку не и би биле средени. Ова лето навикнавма да гледаме нокти со остри краеви и во доста дезени и силни бои. Оваа е сезона на симплицитет, конзервативност и повеќе внимание се обрнува на бојата отколку на дезенот на ноктот. Ноктите немаат некоја особена пречка за да останат во разиграни бои макар што доаѓа и зима, меѓутоа не би било соодветно да се носат жолти нокти на пример на гардероба која не одговара воопшто на тој стил зарем не? Поради таа причина ви нудиме неколку посуптилни варијанти на есенски и зимски трендови на боите на лаковите за нокти и дизајните кои не се нешто особено разнобојни или комплицирани па за да не можете да си ги направите и во комфорот на вашиот дом.

Чисти линии и поинаков француски маникир

1111111111111111

 Маникир “Наопаку”

22222222222222222222222222

 

Бои за лакови

Fall Nail Polish Colors

 

Било која боја да ја изберете од понудените или било кој дезен, потребно е да знаете дека ноктите кои се лакираат или претерано турпираат и подлежат на третмани потребно е да се оржуваат и редовно да се мачкаат со маслиново масло или пак специјални масла за околу кутикулите за да ви игледаат здрави покрај сите тие третирања.