Timberland- колекција на женските чевли пролет/лето 2014

од  |  0 коментари

Timberlandпреставува колекција на женската облека пролет – лето 2014, која е карактеристична според начелата на бендот. Timberland  секогаш донесува идеални модели за модно свесни жени со урбан став.

Ова сезонска колекцијата е богата со пупиња, оксфорд чевли, најмодерни сандали со висока потпетица и платформи од дрво или плута. Легендарните женски чизмиTimberland се префинети по форма и се фокусираат на бои кои наликуваат на класичните нијанси на земјата. Модели на чизми кои се направени од кожа во кафеави нијанси и карамел, со дрвена пета, додадени се метални петлици така да исполнуваат традиционален Timberland дизајн.

CHELSEA чизми со средна или ниска пета, украсени се со вообичаени еластични бочни траки и достапни се во различни нијанси на кафеава и црвена. Помеѓу другите модели можеме да видиме и женски патики и Timberland  мокасини кои се обоени во црвено, зелено, тиркизно и розово.

Timberland исто така мислел на моделите за танчерите, па ова сезона донесува модели од шарен антилоп или од кожа со гламурозен дизајн.

Во новата колекција Timberland можеме да пронајдеме и различни модели на сандали. Моделите се во главно во карамел боја, црна, бронзена но тука се и живите нијанси типично сезонски како што е светло розова и портокалова.