Туторијал за омбре усни и светликав ајлајнер – Нов туторијал на BeautyAnica

од  |  0 коментари

Нашата драга блогерка BeautyAnica  денес ви ја презентира  техниката за омбре усни и совршено нанесување на ајлајнер со светки .
Веруваме дека сите сте ја испробале, но колку од вас драги девојки и дами успешно сте ја совладале?
Еве како да го направите тоа на професионален начин: