Гардероба по Ваша мерка – Кои е Вашиот облик на тело?

од  |  0 коментари

На секоја градба седи поинакви кроеви и модели. Погледнете кои е Вашиот облик на тело и каква гардероба најубаво ви седи.

Круша

Задникот и боковите се изразени додека градите и рамените се помали. Ваков тип се Џенифер Лопез и Ким Кардашијан.

jennifer-lopez-la-premiere-what-to-expect-when-you-re-expecting-05

Што да облекувате?

Колку чудно за звучи, но долниот дел ( фустанче, фармерки или панталони ) задолжително мора да бидат припиени уз тело, широка гардероба уште повеќе визуелно ќе ве прошират.

Песочен часовник

Тенок струк е многу забележителен а боковите и рамената стојат во иста рамнина. Типичен пример е Моника Белучи.monica-bellucci-people-in-tv-photo-u29

Што да облекувате?

Секоја комбинација одлично Ви одговара, посебно тесната гардероба кои ќе ги стакни вашите облини.

Грисина

Манекенки облик на телото кој нема изразен струк, со мали гради и задникот. Актерките како што се Никол Кидман и Ума Турман се карактеристични по ваква градба.nicole_kidman_149444

Што да облекувате?

На манекенката градба секоја облека одговара, а колан околу струкот на фустанот или туника е препорачлив како визуелно би се добил потенок струк.