Причини зошто сме опседнати со магијата на црвената чипка оваа сезона

од  |  0 коментари

Дали знаевте дека во црвено можете да изгледате како милион долари? Тоа е предлог кој за оваа сезона а и во изминатата модните дизајнери сакаат да го промовираат и да го наметнат. Што го прави трендот на носење на црвена чипка толку посебен за да направи да изгледата како милион долари?

Не само што е неверојано шик, чипката комбинирана со црвен кармин и големи обетки со кристали не само што ќе направат да изгледате светски и неочекувано секси ќе направат да се чувствувате особено секси дури и во сезоната на празници која доаѓа наскоро. Она што особено е важно да се истакне е дека првично би требало да барате фустани и кошули со долг ракав за да го постигнете посакуваниот ефект на носење на црвена чипка, а воопшто и црвена облека оваа сезона.

images (6)rita-ora-arriving-for-the-2012-mtv-europe-music-awards-1352716454-view-1redlacemainceleb-rundown-26img-thing (1)

e26q0n-l-610x610-blouse-red-blouse-crochet-top-pleated-shirt-red-shirt-lace-top-cute-t-shirtlucie-02.10.13-aj44704_4images (5)

 

cheryl-cole-Lover-Rosebud-lace-dress466x543

 

Halle-Berry-V-Neck-See-Throug-Top-With-Belt-Lace-And-Chiffon-Elie-Saab-Evening-Red

lace red dress